1.4. Magnetoterapia v Soproni

Ďalšou technikou, ktorú som chcela vyskúšať bola magnetoterapia. Celkom pochvalne sa niektorí absolventi vyjadrovali o liečení u Dr. Judith v Soproni. Tak som tam napísala a prihlásila som sa. Liečenie bolo naplánované na celý týždeň, za obeť teda padla dovolenka a išla som sa pobaliť, aby mi nič nechýbalo v tej maďarskej zemi. Samozrejme som opäť v práci tvrdila, že idem na liečenie s tým mojim boľavým chrbtom.

Po príchode do liečebne som zistila, že liečebňa je len taká mini a vlastne aj izbičku som nafasovala takú mini. Prvý kontakt s Dr. bol tesne po príchode a diagnóza bola potvrdená ešte medzi dverami. No samozrejme, ako inak. Veď pozriem a vidím, nie? Potom sa niet čomu čudovať, že takmer 40% pacientov s diagnózou Parkinson je zle diagnostikovaných. V podstate všetci, ktorí sme nastúpili na pobyt sme mali ten istý režim, konkrétne:

ráno - magnety, potom cvičenie, masáž

po obede – magnety, cvičenie, bez masáže

Osobitne ste platili za pobyt, ubytovanie a magnety a masáže a osobitne za cvičenie ste zaplatili rovno pracovníkom, ktorí s vami pracovali.

Celý liečebný pobyt bol ohromná nuda, keby nebolo k dispozícii mesto, kde ste sa išli prejsť a keby som nemala pri sebe notebook a nedostala sa k heslu na wifi, tak by som odišla určite predčasne.

Po zdravotnej stránke som nevidela žiadne zlepšenie a ten praskavý zvuk, ktorý vydával magnet pri mojej hlave dva krát denne ma tiež neupokojil.

Niektorí zúčastnení si pobyt chválili a spomínali, že ho absolvujú už niekoľký krát. Samozrejme, ak nie ste v domácom prostredí veľmi aktívny a zrazu sa dostane niekam, kde dvakrát denne cvičíte a máte každý deň masáž, pochopiteľne sa vám zlepší zdravotný stav. Ja však mám pohyb takmer každý deň, takže či športujem doma, alebo v Soproni je môjmu organizmu srdečne jedno.

Ale ak ste niekto ešte pracujúci, v strese a potrebujete oddych, Sopron odporúčam. Výborne si tam oddýchnete, je to naozaj krásne mesto. Paradoxne tu majú okrem tejto kliniky aj obrovské množstvo zubárov, čiže voľný čas sa dá využiť aj zdokonalením vášho chrupu.

Za zmienku stojí aj zmrzlina z cukrárne v centre mesta, ktorá je naozaj dokonalá.

Ake keď tak uvažujem, čo by som ešte mohla dodať, nenapadá ma nič.

Takže ak máte zbytočných 1000 € vyskúšajte a absolvujte to. Pred rokmi ma to vyšlo asi takto. Aké sú ceny dnes si musíte zistiť sami.