1.5. Zázračný bulharský jogurt

Opäť som raz jedno veľmi skoré ráno, keď všade bolo ešte ticho a tma nemala čo na práci. Veľa aktivít robiť nemôžete, aby ste neotravovali spolubývajúcich a prechádzať sa o štvrtej ráno môže byť aj dosť nebezpečné. Aha, vy sa pýtate, prečo normálne nespím. Nuž PD sa prejavuje aj takými „chuťovkami“ ako je nespavosť počas noci a náhle zaspávanie počas dňa. Všeobecne však spíme málo, niekedy len 2 hodiny v noci. Takže je logické, že na ďalších 6 hodín si potrebujete nájsť činnosť. Mohla som síce prijať ponúkané lieky na spanie, ale keby som bola ešte aj na tom závislá, tak to by bol úplný koniec. Takže, čo môžete robiť v noci. Ešte na úplnom začiatku som pozerala TV. Samozrejme, že tam boli hlavne reprízy, veď sa predpokladá, že každý normálny človek v noci spí. Pokračovala som filmami, ale ani to vás nebaví donekonečna. Po období film a seriál prišlo obdobie varenie/pečenie. Rodina sa začala tešiť. Vždy keď ráno vstali, na stole ich už čakali upečené koláče a iné chuťovky. Aj kolegovia v práci si prišli na svoje. Moja obľúbenosť začala prudko stúpať. Po pár týždňoch hodov a pár kilogramoch navyše som dostala od príbuzenstva zákaz priblížiť sa do kuchyne v ranných hodinách za účelom vyvárania/vypekania, výnimku dostal čaj a káva. Váha väčšiny hodujúcich sa po čase upravila a ja som začala po nociach radšej dávať dokopy informácie, spájať ich a čo sa bude dať, tak to aj vyskúšať. A takýmto spôsobom som prišla aj na túto správu:  

Bulharský jogurt lieči Parkinsonovu chorobu! Na senzačnom výskume pracuje tím vedcov z drážďanského Inštitútu Maxa-Plancka pod vedením molekulárneho biológa a genetika Teymurasa Kurzchaliu. Zistili, že D-laktát a kyselina glykolová, ktoré obsahuje bulharský jogurt, dokážu zastaviť odumieranie dopamínových buniek v mozgu, čo je hlavný problém pri rozvoji Parkinsonovej choroby. Uvedené substancie z jogurtu by mali zlepšovať kyslíkový metabolizmus najzraniteľnejších buniek, ktoré produkujú dopamín. Nemeckí vedci sa snažia pripraviť z nich výživový doplnok, ktorý by fungoval ako liek. Pokusy sa však zatiaľ robili len v laboratóriu na bunkách v skúmavkách alebo na zvieratách s umelo vyvolanými príznakmi choroby. Bulharský jogurt obsahuje cenné živé mliečne kultúry, baktérie Lactobacillus bulgaricus a Strepcoccus Thermophilus. Práve vďaka množstvu živých baktérií je nielen výrazne kyslý, ale najmä bohatý na D-laktát, ktorý by skutočne mohol pomôcť pacientom s parkinsonom. Bulharsko je známe dlhovekosťou obyvateľstva, za čo vďačí práve veľkej každodennej konzumácii jogurtov a mliečnych výrobkov so živými kultúrami.Jogurt si môžete pripraviť aj sami. Baktérie na jeho výrobu – jogurtové syridlo s obsahom Lactobacillus bulgaricus a Strepcoccus Thermophilus bežne kúpite v e-shope. Bulharský jogurt sa vyrába tak, že mlieko sa udržiava pri teplote asi 40 o Celzia počas 4 až 8 hodín. Za tento čas sa v ňom vyvinú baktérie, ktoré premenia mliečny cukor na kyselinu mliečnu. Podľa pôvodnej receptúry sa má jogurt nechať skysnúť v malej nádobe, z ktorej sa aj konzumuje.Pôvodná zázračná baktéria Lactobacillus bulgaricus sa však údajne nachádza iba na Balkánskom polostrove.

No, čo poviete? Za pokus to stojí, nie? Takže som si objednala baktérie a...

A nič. Do dnešného dňa som si bulharský jogurt nepripravila, takže neviem vám povedať. Ale ak by sa našiel dobrovoľník, vyskúša to a podelí sa o skúsenosti minimálne so mnou, potom sa ja rada podelím s vami.