1.7. Pozitíva reflexnej terapie

Predstavte si, že každý z nás má na tele display, ktorý včas informuje, ak by nám nejaké ochorenie hrozilo. A navyše, je to zároveň aj  riadiaci pult, alebo dispečing odkiaľ je možné stlačením tlačítka okamžite naštartovať liečbu alebo obnovu poškodeného organizmu.

A to všetko bez nutnosti použiť zložitú elektroniku, chémiu, alebo drahé, nepríjemné či nebezpečné diagnostické metódy.

Sci fi? Nereálna predstava?  Pravdou je, že každý z nás je od narodenia takýmto mechanizmom vybavený. Už vyše 20 rokov ho úspešne používam,  aj u svojich klientov. 

Takto informuje webstránka terapeuta, ktorého som navštevovala takmer dva roky.

 Po zážitku s biorezonanciou som totiž  uvažovala, že objavím tajomstvo reflexnej terapie a to čo najskôr. Objednala som sa teda k reflexnému pracovníkovi do malého mestečka na západnom Slovensku. Dovtedy som ešte netušila, čo to reflexná terapia je, tak som prvú návštevu veľmi neriešila, veď čo horšie sa mi môže stať. Terapeut ma srdečne privítal, ponúkol mi čaj a potom už každú návštevu a začali sme rozoberať moju diagnózu. Stále mu nešlo do hlavy, prečo práve Parkinson. Len tak mimochodom mu napadlo:

„Robil Vám už niekto testy na potravinovú alergiu? Napríklad alergiu na lepok?“

„Pokiaľ viem, tak nie“ odpovedala som.

„Tak ich kúpime a urobíme“

„Ok, ja som za každú srandu“

Potom sa ozval opäť:

„Vidím, že sa vám trasie ruka. Skúste sa na ňu sústrediť a pokúste sa ovládnuť ten tras" povedal.  Urobila som ako chcel a plne som sa sústredila na moju ruku. Tras sa začal pomaly zmenšovať, až sa o chvíľu stratil úplne.

„Z toho je úplne jasné, že nemáte PD, ak by ste ju totiž mali, neovládnete tras ani vôľou, ani ničím.  Skúsime s tým teda niečo urobiť.“ skonštatoval.

 Vzal si do rúk niečo, čo pripomínalo pero a začal. Začal nohami, konkrétne chodidlami, konkrétne spodkom chodidiel. Neznalá pravidiel som dovtedy ležala na masážnom lôžku s patričným uvoľnením, veď ideme masírovať. Prvé zapichnutie pera do mojej nohy som vzala osobne a takmer som ho kopla. Terapeut znalý veci stál tak, aby som ho nezasiahla. Očividne už pár kopancov dostal a preto bol pripravený na všetko.

Pozrela som sa na neho s výrazom týraného dieťaťa a on dodal:

„Je mi to ľúto, ale je to nutné, bez tej bolesti to nepôjde a aby som sa bodov len tak letmo dotýkal, to nemá význam."

Súhlasila som teda a túto bolesť znášala ešte pár mesiacov. Potom som sa presťahovala a kontakt sa medzi nami vytratil.

Celkovo môžem o terapii povedať, že mi pomáhala, hlavne tesne po terapii sa mi svaly slušne uvoľňovali. Okrem toho bol terapeut veľmi sčítaný a rozhľadený, pretože  bol prvý, ktorý ma upozornil na „Tu a teraz“  ak viete o čo ide.

Dúfam, že sa mu darí a má dosť svojich klientov, pretože on mal snahu naozaj ľuďom pomôcť.

Mimochodom, po nejakom čase som si urobila testy potravinovej intolerancie a potvrdila sa mi alergia na lepok. Aké čudné, že na to musel prísť nakoniec niekto bez titulu MUDr. Pero na masírovanie reflexných bodov, ktoré mi daroval terapeut stále mám, takže mi nič nebráni, aby som sa popri iných činnostiach venovala aj reflexným bodom. Ak to chcete vyskúšať aj vy, absolvujte najskôr masáž u odborníka. Lebo aj na internete sa občas vyskytnú hlúposti, tak aby ste vždy mali jasno.