Okrem konkrétnych produktov, ktoré vám môžu zlepšiť kvalitu života existujú aj iné spôsoby riešenia, napríklad práca s energiou. Ako prvú vám dnes predstavím techniku Hooponopono.


Hooponopono je starodávna havajská technika, ktorou sa môžu riešiť rôzne problémy v živote človeka. Je veľmi jednoduchá a aj napriek tomu, že jej nebudete veriť, presvedčí vás , že naozaj funguje. Chcete vyskúšať? Tak nech sa páči.


Hooponopono je založené na opakovaní štyroch fráz. Tieto frázy môžete použivať na riešenie rôznych aspektov života. Nie je dôležité v akom poradí budete frázy používať, prispôsobte si to podľa vašich predstáv. A o aké frázy sa jedná?  

Milujem ťa 

  Ospravedlňujem sa ti 

Odpusť mi, prosím 

  Ďakujem  

Chcete vyskúšať, ako technika funguje? Poďme na to.

Vyberte si človeka, alebo situáciu, pri ktorých, ak na nich myslíte máte negatívny pocit.  

Skôr ako sa stretnete s týmto človekom, alebo sa dostanete do tejto situácie začnite praktikovať techniku a to tak, že pred frázu dosadíte meno človeka, ktorý u vás vyvoláva negatívne pocity. Potom to môže napríklad vyzerať aj takto, v prípade, že váš problém je napríklad Jozef.

Jozef, milujem ťa

Jozef, ospravedlňujem sa ti

Jozef, odpusť mi prosím

Jozef, ďakujem

Nezáleží na tom, či tomu skutočne veríte. Len opakujte frázy dookola, ak ste sami, tak ich opakujte nahlas.

Skúste to takto robiť napríklad týždeň a všímajte si, či sa nastala zmena. Všimnite si, aké to je hovoriť frázy prvý deň. Aké je to v polovici týždňa? Čo sa stane na konci týždňa? Všetko zapíšte.

Keď si všimnete akékoľvek zmeny, môžete ostať pri tejto jednoduchej časti alebo môžete pokračovať ďalej.V ďalšej časti už môžete riešiť konkrétne situácie a osoby.

Napríklad:

Ľúbim ťa

Ospravedlňujem sa ti (čo konkrétne mám na mysli, stalo sa už niečo, za čo by som sa mal ospravedlniť?)

Odpusť mi, prosím (opäť dosaď človeka, situáciu, alebo konkretizuj)

Ďakujem

Požívajte tieto frázy ako mantru a všímajte si zmeny. Začala osoba s vami hovoriť inak? Znížil sa váš odpor?

Stratil sa vám konkrétny človek zrazu zo života a náhle prestali aj negatívne pocity?


Niekedy môže dôjsť k zmene v priebehu jedného alebo dvoch dní. Nezastavujte. Pracujte s technikou aspoň týždeň a potom porovnávajte. Ak chcete vedieť viac, použite google, k dispozícii je toho naozaj viac než dosť.