Chcete byť zdraví? Tak potom začnite používať infra červené svetlo. Výskum NASA zistil, že NIR elektromagnetické frekvenčné pásmo energie preniká hlboko do tela a môže mať liečivý účinok na naše jednotlivé bunky. Napríklad vnútri mitochondrií každej bunky sú receptory, ktoré reagujú na blízke infračervené vlnové dĺžky. Svetlo spúšťa zvýšenie bunkového metabolizmu, syntézy proteínov (vrátane kolagénu) a anti-oxidačnej aktivity (čo znamená, že bunky sa detoxikujú). Okrem toho znižuje zápal a bolesť, pričom súčasne spúšťa rast a regeneráciu v bunkách. To znie dobre, nie? Tak pokračujme ďalej.

Infračervené svetlo preniká hlboko do vášho tela (2-7 cm) až do vnútorných vrstiev pokožky, do svalov, nervov a kostí. NIR potom podporuje miestny krvný obeh , ktorý do oblasti dodáva viac liečivých živín  a zložiek zmierňujúcich bolesť  a zároveň podporuje detoxikačný pot.

Hlavné prínosy infrared terapie sú:

-         účinne rieši a odstraňuje bolesť spôsobenú zápalmi, úrazmi, ale aj bolesti nervov

-         detoxikuje organizmus

-         pomáha pri znižovaní hmotnosti

-         zvyšuje imunitu

-         znižuje tlak krvi

-         odtraňuje stres a problémy so spánkom

-         regeneruje poškodenie mozgu

Ak však chcete vidieť prínosy pôsobenia infrared terapie na príznaky, ktoré sa objavujú pri diagnóze PD, veľmi dobre vám ich ukáže toto video: